A kvtartalm italok fogyasztsa "egszsges" mrtkben nveli a vrnyomst, s ellenslyozhatja az tkezs utni vrnyoms-esst, amely idsebbeknl nagyobb gyakorisggal jelentkezik.
A kutats sorn a 6594 felntt kzl 426 hunyt el szvbetegsgben. A 65 v felettieknl kimutattk, hogy minl tbb kvt fogyasztanak, annl kisebb a szvbetegsgben val elhallozs kockzata, s fordtva, mgpedig ez a koffein-adag arnyban rvnyesl, vagyis minl tbb a kv, annl kisebb a kockzat.
Azoknl, akik naponta ngy, vagy tbb cssze kvt ittak, a hallozs eslye 53, 2-4 cssze esetn 32 szzalkkal volt kisebb, mint azoknl, akik csupn fl cssznyit vagy kevesebbet fogyasztottak naponta, m magas vrnyoms pcienseknl s 65 vnl fiatalabbaknl mindez nem bizonyult rvnyesnek. (Mivel a ksrlet az Egyeslt llamokban folyt, nyilvn a Magyarorszgon megszokottnl jval hgabb kvrl van sz.)
Eddig a kv hatsaira irnyul kutatsok ellentmond eredmnyeket hoztak. Most a szakemberek gy vlik, ennek az lehet az oka, hogy nem vettk figyelembe a fiatalabbak s az idsebbek kzti klnbsgeket. Az egyik kutats szerint pldul a kvfogyaszts nveli az egszsggyi kockzatokat fiataloknl, de az idsebb korosztlyok fel haladva a kockzat cskkent. Ha sikerl a tanulmny kvetkeztetseit altmasztani, az messzire vezethet, ugyanis a kvt igen szles krben fogyasztjk, a szvbetegsgek pedig az idseknl a vezet hallokok kztt vannak.